Będzie to jedyne takie miejsce w mieście i prestiżowy adres do prowadzenia własnej firmy. Przestrzeń służąca do wymiany doświadczeń i współdziałania dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz młodzieży. Zobacz, jak zmienia się Pałacyk - specjalnie dla Was zaglądamy dziś do jego wnętrza.

Centrum Kreatywności „Pałacyk” zlokalizowane jest przy ul. Konstytucji 3 Maja i tworzą go dwa obiekty. Pierwszy to zabytkowy budynek z 1922 roku oraz nowo wybudowany pawilon wraz z łącznikiem.

Istniejący, zabytkowy obiekt wyremontowano dzięki funduszom pozyskanym z programu „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.

Natomiast nowe skrzydło, łącznik oraz zagospodarowanie otoczenia zostaną sfinansowane z programu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Zapraszamy do „Pałacyku”

- Centrum Kreatywności Pałacyk to ogólnodostępne miejsce nastawione na stymulowanie kreatywności, przedsiębiorczości i integrację mieszkańców – informuje Prezydent Starachowic Marek Materek. - To tu mają rodzić się dobre pomysły na miasto, które chcemy wdrażać w życie. Pałacykowa przestrzeń to także miejsce do rozwiązywania problemów oraz podejmowania wyzwań pojawiąjących się przed członkami miejskich społeczności.

W części zabytkowej „Pałacyku” zaplanowano kawiarnię oraz pomieszczenia udostępniane pod wynajem na prowadzenie działalności gospodarczej dla początkujących przedsiębiorców.

Uzupełnieniem tej oferty będą warsztaty, konferencje i spotkania. Zapewnienie szerokiego dostępu do wypracowanych narzędzi wsparcia w rozwoju przedsiębiorczości. Pomogą nam w tym eksperci z różnych dziedzin i instytucji podczas spotkań organizowanych w pałacykowych przestrzeniach.

Część kreatywna

W dobudowanej części zlokalizowane zostaną: nowoczesna sala konferencyjna wraz z podcastownią, strefa do pracy i spotkań dla między innymi Młodzieżowej Rady Miasta, przestrzeń co-workingowa dla osób pracujących online oraz strefa do spotkań i integracji dla mieszkańców, młodzieży i przedsiębiorców. Na parterze mamy również przestrzeń przystosowaną do organizacji wystaw.

- W nowym pawilonie planujemy organizację debat, szkoleń, konsultacji, warsztatów, konferencji oraz spotkań mających na celu integrację, wymianę doświadczeń i współdziałanie – mówi Zastępca Prezydenta Miasta do spraw Społecznych dr Marcin Gołębiowski - Liczymy na obecność i współpracę z organizacjami pozarządowymi działającymi w mieście. To także dla nich tworzymy tę przestrzeń.

Oferta Centrum Kreatywności Pałacyk będzie się zmieniać w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe czy młodzież.

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *