"Kolędy Ukraińskie" wybrzmiały w sali Olimpia Urzędu Miejskiego. Świąteczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Prezydenta Miasta oraz Park Kultury, z inicjatywy Inny Mekhedy, pełniącej funkcję asystenta międzykulturowego magistratu.

Podczas pięknego i wzruszającego koncertu, który odwoływał się do tradycji bożonarodzeniowych Ukrainy, usłyszeliśmy kolędy i wiesze ukraińskie. Można było też zobaczyć tradycyjne tańce tego kraju.

Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne ze Starachowic oraz soliści – dzieci i młodzież z Ukrainy mieszkający na terenie naszego miasta.

Wstęp na koncert był wolny, a frekwencja dopisała - sala wypełniła się do ostatniego miejsca. Dziękujemy za obecność i stworzenie cudownej atmosfery!

Warto wspomnieć, że asystent międzykulturowy realizuje zadania związane ze wsparciem dla cudzoziemców w ramach programu rozwoju lokalnego. Umowa o pracę jest realizowana w całości z projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (85%) oraz Budżetu Państwa (15%).

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *