W październiku, dzięki funduszom norweskim, starachowicka młodzież mogła wziąć udział w pierwszych warsztatach z dezinformacji. To ważny temat - obecnie każdy z nas mierzy się z ogromną ilością wiadomości napływających z portali informacyjnych i social mediów. Niestety, wiele z nich jest tworzonych, aby wprowadzić odbiorców w błąd i wywołać chaos informacyjny.

Dzięki szkoleniom młodzież może dowiedzieć się jak weryfikować to, co codziennie dociera do nich w internecie. Pierwsze dwa spotkania już za nami. Następne, związane z tworzeniem wiarygodnych i rzetelnych informacji oraz rolą mediów społecznościowych w czasie kryzysu, zaplanowano na drugą połowę listopada.

Terminarz szkoleń:

Zakończone:

1. Dezinformacja i jak ją rozpoznać – 2 października 2023 r., godz. 10:00 – 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adolfa Dygańskiego.

2. Mowa nienawiści w internecie i jak sobie z nią radzić - 3 października 2023 r., godz. 10:00 – 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adolfa Dygańskiego.

Przed nami:

3. Tworzenie wiarygodnych i rzetelnych informacji – 20 listopada 2023 r., godz. 10:00 – 16:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach w Sali Olimpia.

4. Rola social mediów w czasie kryzysu - 21 listopada 2023 r., godz. 10:00 – 16:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach w Sali Olimpia.Można się zgłosić na jeden wybrany warsztat lub na kilka. Limit miejsc - 10 osób na jeden warsztat.

Warsztaty poprowadzi Artur Maik - trener umiejętności miękkich i biznesu. Absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i międzynarodowych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami.

Co wyniesiesz z warsztatów ?

1. Jako uczestnik zrozumiesz znaczenie fake newsów i będziesz potrafił je rozpoznawać,

2. Nabędziesz umiejętności weryfikacji informacji zgodnie z metodologią informatologiczną

3. Zrozumiesz funkcjonowanie gry informacyjnej i manipulacji informacją,

4. Zapoznasz się z narzędziami wspomagającymi weryfikację i analizę informacji oraz fake newsów,

5. Będziesz wiedzieć w jaki sposób reagować na fałszywe informacje w rozmowie i w sieci,

6. Będziesz wiedzieć w jaki sposób podejmować działania w celu zwalczania dezinformacji.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” z Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%).

Zgłoszenia przyjmujemy na stronie mlodziez.starachowice.eu oraz poprzez https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezdDmaowTp1b8sn1JcOTfeLucSbFKksRC0ZQqrHYRUdo94Gw/viewform – liczba miejsc ograniczona!

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *