W dniach 7, 8 oraz 12.03 odbyło się sześć paneli warsztatowych „Moja własna firma”, w których udział wzięła młodzież ze starachowickich szkół ponadpodstawowych oraz nasi radni!

Warsztaty prowadził ekspert z Centrum Kształcenia Zawodowego Factory Talent ze Starachowic - Piotr Nowaczek.

Panele warszatowe dotyczyły zagadnień takich jak:

- „Podstawy młodego przedsiębiorcy - podstawowe pojęcia i definicje”
Dowiedzieliśmy się więcej o tym, czym jest działalność gospodarcza, czym są kwalifikacje i kompetencje, a także jakie sukcesy i zagrożenia mogą czekać przedsiębiorcę (np. niewłaściwe zarządzanie, kryzys, presja konkurencyjna).

- ,,Zakładanie własnej firmy i budowanie biznesplanu"
W tej części krok po kroku została pokazana nam procedura zakładania własnej firmy. Ponadto dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje działaności gospodarczej, czym jest biznesplan oraz jak go stworzyć i jak go wykorzystać.

- „Jak pisać CV i listy motywacyjne po nowemu (wykorzystywanie nowych mediów)”
Te warsztaty nauczyły nas, czym tak naprawdę są list motywacyjny i CV, jakie są ich rodzaje oraz jak je napisać, aby zwrócić uwagę pracodawcy. Poruszona została także kwestia danych osobowych oraz ich przetwarzania w kontekście CV.

- ,,Jak szukać pracy na dzisiejszym rynku pracy"
Jak znaleźć idealną prace? Jak zacząć jej szukać? Jaką rolę odgrywa w tym procesie CV? Odpowiedzi na te i inne pytania poznaliśmy podczas 4. panelu warsztatowego.

- ,,Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?”
Podczas tych warsztatów znaleźliśmy odpowiedzi na pytania o to, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak dobrać odpowiedni ubiór, jaki wpływ na przebieg rozmowy ma mowa niewerbalna, jak radzić sobie ze stresem oraz jak zachęcić do siebie pracodawcę. Zgłębiliśmy też tajniki internetowych platform służących do szukania pracy.

- „Start-upy i generowanie pomysłów na własny biznes"
Tym razem najistotniejszymi zagadnieniami były start-upy, kreatywność, innowacyjność przy tworzeniu własnego biznesu oraz relacje między przedsiębiorstwami i przedsiębiorcami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, ze nabyte przez Was kompetencje już niedługo się Wam przysłużą i pomogą Wam uwolnić Wasz potencjał.

Warsztaty były realizowane w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” z Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%).

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *