Szkolenie z Kompetencji Przyszłości, które odbyło się w dniach 08-10 grudnia w Św. Katarzynie, to kolejny ważne wydarzenie dla starachowickiej młodzieży.

Celem wyjazdu, oprócz szkolenia z radzeniem sobie ze stresem, wystąpieniami publicznymi, pewnością siebie i motywacją, była także integracja i ewaluacja.

Innowacyjnym podejściem było to, że to sama młodzież opracowała program szkolenia na podstawie swoich oczekiwań. Po aktywnym dniu przeprowadzono Mikołajki, gdzie oprócz prezentów uczestnicy otrzymali od Św. Mikołaja nowe bluzy i koszulki z logo Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice. Na zakończenie dnia, w świątecznym nastroju młodzi starachowiczanie wzięli udział w sesji mindfulness, czyli pracy nad uważnością.

Drugi dzień obejmował zajęcia z panowania nad stresem, wzmacnianiem pewności siebie i dawania dobrego feedbacku. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć wielu energizerów i sesji mindfulness.

Podziwianie wschodu słońca z zaśnieżonej Łysicy o 6 nad ranem w niedzielę? Zaliczone. Tak właśnie rozpoczęto ostatni dzień szkolenia. Następnie podsumowano całą pracę w tym roku. Ostatnim punktem programu była sesja zdjęciowa. "Wróciliśmy do Starachowic pozytywnie nastawieni, pełni energii do działania i z masą niesamowitych pomysłów" - podsumowują uczestnicy.

Pod terminem "Kompetencje Przyszłości" kryje się 10 zawodowych umiejętności wg Instytutu Badawczego Uniwersytetu w Phoenix tj.:

1. myślenie projektowe,
2. współpraca wirtualna,
3. myślenie obliczeniowe,
4. transdyscyplinarność,
5. umiejętność korzystania z nowych mediów,
6. zarządzanie obciążeniem kognitywnym,
7. inteligencja społeczna,
8. niekonwencjonalne i adaptacyjne myślenie,
9. odkrywanie sensu,
10. nadawanie znaczenia.

Szkolenie było zwieńczeniem pracy nad Programem Kompetencje Przyszłości, który już wkrótce ujrzy światło dzienne. Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%)

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *