Dużym sukcesem okazał się pomysł organizacji pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego w Starachowicach. Frekwencja dopisała, a uczestnicy zgromadzeni w Amfiteatrze Parku Miejskiego doskonale się bawili.

Prelekcje ciekawych gości, wywiady, występy muzyczne, debaty, punkt instaxowy, konkursy - to tylko niektóre atrakcje, jakie Młodzieżowa Rada Miasta w Starachowicach przygotowała dla uczestników festiwalu.

Głównymi bohaterami wydarzenia byli Dawid Myśliwiec z kanału i bloga "Uwaga! Naukowy Bełkot" oraz Rafał Gębura z podcastu "7 metrów pod ziemią", którzy opowiedzieli o tym, jak osiągnąć sukces w social mediach, tworząc wartościowe treści.

Nie zabrakło części artystycznej, w czasie której zaprezentowali się regionalni młodzi artyści (np. „Młody Iguana”, zespół „Majstry”, „Nuta” oraz „Damon” i wielu innych). Goście mogli również zapoznać się z założeniami Zielonego Budżetu Obywatelskiego a także włączyć się w konsultacje dotyczące Strategii Młodzieży dla Województwa Świętokrzyskiego.

Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w grze terenowej oraz konkursach wiedzy o Starachowicach i Norwegii.

Festiwal odbył się w ramach projektu „Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) i budżetu państwa (15%) w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Ostatnie aktualności

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowicach

Dużym sukcesem okazał się pomysł organizacji pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego w Starachowicach. Frekwencja dopisała, a uczestnicy zgromadzeni w Amfiteatrze Parku […]

Przed nami Święto Młodzieży

W piątkowe południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która […]

Rusza Zielony Szkolny Budżet Partycypacyjny w Starachowicach

Starachowickie szkoły podstawowe to miejsce, w których można spotkać wielu kreatywnych i zaangażowanych młodych ludzi. To właśnie dla nich Gmina […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *