W piątkowe południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która specjalnie dla swoich rówieśników przygotowała atrakcyjne wydarzenie kulturalno-obywatelskie. Dokładnie o godzinie 12-ej rozpoczyna się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, czyli impreza jednocząca środowisko młodzieżowe Starachowic.

- Starachowice młodzieżą stoją. Przekonacie się o tym Państwo chociażby w najbliższy piątek. Już dziś zapraszam Państwa do Amfiteatru Parku Miejskiego, gdzie odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski. Atrakcje w tym dniu przygotowała oczywiście sama młodzież. Organizatorem imprezy jest Młodzieżowa Rada Miasta i mogę zapewnić, że na brak atrakcji narzekać nie można – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Festiwal ma być połączeniem występów muzycznych z rozmowami o sukcesach ciekawych gości. Wydarzenie to również okazja do prezentacji licznych pomysłów Młodzieżowej Rady Miasta, aktywnie zaangażowanej w rozwój miasta, a także w działania pro-obywatelskie.

- Na głównej scenie amfiteatru zaprezentują się wszystkim nasi lokalni artyści. Młode starachowickie zespoły zagrają specjalnie dla Was. Ten festiwal to taka właśnie szansa na młodych ludzi, którzy być może nawet nigdy nie mieli okazji spróbować swoich sił na dużej scenie przed publicznością. To festiwal właśnie dla nich. Ale Młodzieżowy Festiwal Obywatelski to nie tylko występy muzyczne. To również udział w wydarzeniu znamienitych gości, którzy pochodzą ze Starachowic i osiągnęli sukces medialny – dodała Klaudia Chamera, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.Na liście gości starachowickiego festiwalu znaleźli się między innymi Rafał Gębura z kanału 7 metrów pod ziemią oraz Dawid Myśliwiec – specjalista od „Naukowego bełkotu”.

Starachowicki festiwal to również atrakcje wokół sceny. Młodzi radni zapewniają, że podczas festiwalu nie zabraknie elementów lokalnego dziedzictwa, ale również opowieści o pasjach.

- W szczególny sposób chcemy włączyć się w obchody 400-lecia lokacji Wierzbnika i jubileuszu naszego miasta. Nasi radni już przygotowali dla Państwa niezwykłe ciekawostki historyczne. Zresztą festiwal skrywa w sobie jeszcze wiele niespodzianek, o których przekonacie się Państwo już na miejscu. Zapraszamy! - zapewnia Julia Łaszewicz, radna MRM.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) i budżetu państwa (15%) w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Serdecznie zapraszamy!Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *