W dniach 15-16 marca 2023 r. w Warszawie odbyły się Wiosenne Warsztaty sieciujące organizowane przez Związek Miast Polskich, adresowane do koordynatorów oraz członków zespołów miejskich, realizatorów Programu „Rozwój Lokalny” w każdym mieście.

W wydarzeniu oprócz reprezentantów zespołów miejskich wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz doradcy miast, doradcy strategiczni oraz doradcy sektorowi Związku Miast Polskich - jako moderatorzy i uczestnicy warsztatów.

Zebranych powitał Pan Maciej Aulak - dyrektor Departamentu Programów Pomocowych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W swoim przemówieniu zachęcił wszystkich obecnych do wzmocnienia wymiany doświadczeń pomiędzy miastami oraz wykorzystania warsztatów do zbudowania przestrzeni na wspólną analizę kluczowych dla realizatorów programu celów, a także wyzwań.

Przedstawiciele ZMP zachęcali zebranych do dialogu z przedstawicielami Ministerstwa i zgłaszania swoich wątpliwości, problemów oraz sugestii w kwestii realizacji projektów. Warsztaty stanowiły doskonałą platformę wymiany informacji nie tylko z MFiPR, lecz także między zespołami miejskimi, które miały okazje na wzajemną wymianę doświadczeń dotyczących wdrażania Programów Rozwoju Lokalnego i Programów Rozwoju Instytucjonalnego.Pierwszy dzień warsztatów był poświęcony omówieniu bieżących zagadnień wdrożeniowych. Tematyka obejmowała m.in.: pierwsze wnioski z raportów rocznych oraz zmiany w projektach. Panel ten poprowadził Pan Kamil Wieder z MFiPR. Następnie uczestnicy warsztatów mieli szansę na indywidualne spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa, podczas których mogli przedyskutować najważniejsze kwestie dot. realizacji projektów w ramach Programu Rozwój Lokalny. Pierwszy dzień zakończył się warsztatami integrującymi pozwalającymi na lepsze poznanie się uczestników wydarzenia jak również nawiązanie nowych kontaktów pomiędzy miastami.

Drugiego dnia odbyły się warsztaty sieciujące, podczas których wspólnie dyskutowano, szukano rozwiązań oraz stawiano pytania. Rozmowy te koncentrowały się na kwestiach partycypacji, przedsiębiorczości, zarządzania i realizacji projektu, zamówień publicznych, kwalifikowalności kosztów, współpracy bilateralnej, rozwoju instytucjonalnego oraz polityki przestrzennej.

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *