Nadszedł niezwykle wyczekiwany przez nas moment - Pałacyk jest gotowy do działania! Już 26 marca 2024 r. Gmina Starachowice odda w ręce mieszkańców budynek Pałacyku. Już dzień później zapraszamy na dzień otwarty z radnymi Młodzieżowej Rady Miasta.

Centrum Kreatywności „Pałacyk” zlokalizowane jest przy ul. Konstytucji 3 Maja 15 i tworzą go dwa obiekty. Pierwszy to zabytkowy budynek z 1922 roku oraz nowo wybudowany pawilon wraz z łącznikiem.

Istniejący, zabytkowy obiekt wyremontowano dzięki funduszom pozyskanym z programu „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Natomiast nowe skrzydło, łącznik oraz zagospodarowanie otoczenia zostały sfinansowane z programu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Co się znajduje w Nowym Skrzydle?

- Siedziba MRM Starachowice
- Przestrzeń kreatywna
- Przestrzeń cooworkingowa
- Sala konferencyjna
- Podcastownia

Pałacyk to miejsce stworzone przez i dla starachowiczan, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby panowała tam przyjazna atmosfera i fantastyczna energia, która zapewni młodzieży (i nie tylko!) bezpieczną przestrzeń umożliwiającą samorozwój i sieciowanie z innymi.

26 marca odbędzie się oficjalne otwarcie Pałacyku.

O godz. 12.00 rozpocznie się część organizowana przez MRM Starachowice dla przedstawicieli Samorządów Uczniowskich ze szkół podstawowych, a o 13:30 ze szkół ponadpodstawowych- nasi radni poprowadzą warsztaty, spotkania i dyskusje, podczas których młodzież wygeneruje pomysły na przyszłe pałacykowe inicjatywy.

Chcecie dowiedzieć się więcej nt. Centrum Kreatywności? Jesteście ciekawi czy Pałacyk wygląda na żywo tak pięknie jak na zdjęciach? A może macie pomysły na działania, które mogą się tam odbyć? W odpowiedzi na te i inne oczekiwania oraz potrzeby organizujemy dzień otwarty. Nasi radni będą czekac na Was już 27 marca w godz. 12.00 - 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są tym niezwykłym miejscem!

Nie możemy doczekać się spotkania i wspólnej działalności w nowym Starachowickim Centrum Kreatywności!

Budowa nowego skrzydła Pałacyku została sfinansowana z projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” z Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%).

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *