Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 13 wygrali turniej wiedzy o Norwegii odbywający się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11. Konkurs promował projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” realizowany w naszym mieście przy wsparciu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

To, że norweskie Bergen jest głównym partnerem Starachowic w ramach projektu „Kierunek Przyszłość” wie już coraz więcej mieszkańców naszego miasta. Wiedza jaką na temat skandynawskiego kraju dysponuje młodzież ze starachowickich szkół podstawowych może dawać powody do dumy. Podczas turnieju wiedzy o Norwegii organizowanego przez Urząd Miejski w Starachowicach przekonaliśmy się, iż nasi uczniowie znają powierzchnię tego kraju, walutę, a nawet liczbę obywateli Norwegii, którzy otrzymali Nagrodę Nobla.


Uczestnicy wtorkowego quizu wiedzowego musieli wykazać się również znajomością godła tego kraju, najważniejszych dat świąt narodowych czy mitologii nordyckiej. Po zakończeniu turnieju możemy Państwa zapewnić, że nasi uczniowie wiedzą również o tym, że Pinnekjott to ugotowane suszone żeberka jagnięce, a legendarny Thor trzymał w ręku młot, a nie naszą góralską ciupagę.


Emocjonująca rozgrywka

27 pytań quizowych przygotowanych w oparciu o nowoczesną platformę do tworzenia zagadek online, czyli popularny Kahoot oraz 27 uczestników z 9 starachowickich szkół podstawowych to najważniejsze liczby turnieju wiedzy o Norwegii. Pierwszy tego typu turniej dla uczniów starachowickich podstawówek okazał się ciekawym przedsięwzięciem i organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje omnibusowych zmagań.


Kilkanaście minut niesamowitych emocji godnych najciekawszych teleturniejów, wspaniała zabawa połączona z integracją uczniów i przy okazji wyłonienie tych najlepszych. Bo choć prowadzący turniej Leszek Kowalski na każdym kroku przypominał, iż w tym dniu najważniejsza jest dobra zabawa to jednak uczniowie po każdym pytaniu nerwowo spoglądali w klasyfikację generalną, aby sprawdzić na którym miejscu jest ich szkoła.


Turniej rozgrywany był bowiem systemem drużynowym i każdy z trójki reprezentantów szkoły - skupiony wokół laptopów zapewnionych przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 11- starał się jak najszybciej odnaleźć odpowiedź na zadane pytanie. Uciekające sekundy obniżały wartość punktów, które drużyna mogła dopisać do swojego wspólnego konta. W tej grze liczyła się nie tylko wiedza, ale również czas.


Zwycięstwo SP nr 13

Z pytaniami przygotowanymi przez Monikę Tyczyńską najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13. I to właśnie oni zostali zwycięzcami tej edycji turnieju wiedzy o Norwegii. Julia Przygoda, Damian Klimaszewski oraz Jan Pastuszka to trójka reprezentantów „trzynastki”, którzy po zakończeniu części konkursowej mogli unieść ręce w geście triumfu, a następnie odebrać gratulacje od Zastępcy Prezydenta Miasta Starachowice Marcina Gołębiowskiego. Poza gratulacjami czekały na nich jeszcze upominki związane z projektem realizowanym przez miasto w ramach funduszy norweskich.


SP nr 10 i SP nr 9 na podium

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10, w której składzie znalazło się miejsce dla Wiktorii Grzeszczuk, Izabeli Łydy oraz Wiktorii Mergalskiej. Na najniższym stopniu podium uplasowała się reprezentacja SP nr 9. Julia Tomczyk, Mateusz Pisarek oraz Maciej Zatorski do końca walczyli o triumf w turnieju, ale w ostatecznym rozrachunku w tym dniu najlepsza okazała się reprezentacja SP nr 13.

Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali upominki oraz dyplomy.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju!


Uczestnicy turnieju wiedzy o Norwegii:

Szkoła Podstawowa nr 1: Lena Szymczak, Jakub Ślusarski, Maja Wojton.

Szkoła Podstawowa nr 2: Wiktoria Janasiak, Lena Żurowska, Karol Kosmala

Szkoła Podstawowa nr 6: Oliwia Woźniak, Emilia Piełudź, Jan Wójcicki

Szkoła Podstawowa nr 9: Julia Tomczyk, Mateusz Pisarek, Maciej Zatorski.

Szkoła Podstawowa nr 10: Wiktoria Grzeszczuk, Izabela Łyda, Wiktoria Mergalska.

Szkoła Podstawowa nr 11: Stanisław Banaszewski, Stanisław Śledziowski, Franciszek Wacławik.

Szkoła Podstawowa nr 12: Bartosz Kozera, Maja Wrona, Oliwia Wzorek

Szkoła Podstawowa nr 13: Julia Przygoda, Damian Klimaszewski, Jan Pastuszka.

Społeczna Szkoła Podstawowa STO: Cyprian Basiak, Hubert Krystyniecki, Antoni Skorzyński.


Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *