Styczeń to kolejny miesiąc bezpłatnych konsultacji dla mieszkańców realizowanych w ramach projektu „Kierunek Przyszłość: Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. W Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Widok każdy może bezpłatnie skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, a także doradcy finansowego, zawodowego i rodzinnego.

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców to jedno z zadań realizowanych przez nasze miasto w ramach projektu, na który nasz samorząd pozyskał wsparcie z funduszy norweskich. Możliwość skorzystania z merytorycznych porad to dla wielu naszych mieszkańców szansa na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania i poszerzenia swojej wiedzy na dany temat. Wszystkie porady są bezpłatne i może z nich skorzystać każdy.

Realizacja tego projektu to również potwierdzenie zapowiedzi Dyrekcji Centrum Usług Społecznych i kierownictwa prowadzonego wspólnie Centrum Aktywności Społecznej o wzbogaceniu oferty placówki mieszczącej się na osiedlu Wzgórze. CAS przy ulicy Widok to obecnie już nie tylko zajęcia i warsztaty dla różnych grup wiekowych. To również bezpłatne konsultacje i porady dla mieszkańców.

Zapraszamy

Projekt bezpłatnych konsultacji rozpoczął się w listopadzie i potrwa do czerwca. W każdym kolejnym miesiącu mieszkańcy mogą skontaktować się z pracownikami CAS-u (tel. 533-788-771) i umówić na poradę. Styczniowy harmonogram przewiduje łącznie 26 takich spotkań.

W styczniowe czwartki (godz. 16-18) i soboty (godz. 8-13) mieszkańcy mogą spotkać się z doradcą rodzinnym. We wtorki (godz. 15-18) oraz soboty (godz. 8-13) istnieje możliwość spotkania z doradcą zawodowym. Osoby, które chciałyby zasięgnąć doradcy finansowego mogą umówić się na spotkanie w następujących terminach: 17, 23, 24, 30 i 31 stycznia. Doradca finansowy przyjmuje w te dni w godzinach od 10 do 14.

Z kolei psycholog przyjmuje w tym miesiącu w soboty (21 i 28 stycznia) w godzinach od 8 do 13. 16 stycznia będzie można skorzystać z porady psychologa do godziny 18.

Konsultacje odbywają się w siedzibie placówki przy ulicy Widok 10a.

Działania prowadzone są w ramach projektu: „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021 (85%) oraz Budżetu Państwa (15%) z Programu Rozwój Lokalny, na który gmina Starachowice pozyskała blisko 16 milionów złotych dofinansowania. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez realizację kompleksowych programów i projektów społecznych, edukacyjnych, środowiskowych, gospodarczych i instytucjonalnych.

Kontakt do placówki:

Centrum Aktywności Społecznej
ul. Widok 10a
27 – 200 Starachowice
tel. 533 – 788 – 771

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *