Wzmocnienie kompetencji kadr pedagogicznych starachowickich szkół, jak również pracowników samorządowych zakłada projekt realizowany w ramach pozyskanych funduszy norweskich.

W trakcie najbliższych tygodni przedstawiciele Gminy Starachowice wezmą udział w serii kursów dedykowanych pracownikom administracji samorządowej.

Z jednego z nich, prowadzonego przez specjalistów Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach pod hasłem „Komunikacja zewnętrzna – tworzenie pism, tworzenie informacji”, skorzystało kilkudziesięciu pracowników podzielonych na kilka grup szkoleniowych. Zajęcia odbywały się w październiku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Celem kształcenia było nabycie przez słuchaczy znajomości zasad poprawnego i zrozumiałego redagowania pism urzędowych i formowych oraz doskonalenie kompetencji językowej i komunikacyjnej, potrzebnych w życiu zawodowym tj. poprawności, sprawności, skuteczności i estetyki posługiwania się językiem polskim.

Zadanie jest finansowane w całości ramach projektu "Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego", finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu Państwa (15%).

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *