Wzmocnienie kompetencji kadr pedagogicznych starachowickich szkół, jak również pracowników samorządowych zakłada projekt realizowany w ramach pozyskanych funduszy norweskich.

W trakcie najbliższych tygodni przedstawiciele Gminy Starachowice wezmą udział w serii kursów dedykowanych pracownikom administracji samorządowej.

Z jednego z nich, prowadzonego przez specjalistów Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach pod hasłem „Komunikacja zewnętrzna – tworzenie pism, tworzenie informacji”, skorzystało kilkudziesięciu pracowników podzielonych na kilka grup szkoleniowych. Zajęcia odbywały się w październiku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Celem kształcenia było nabycie przez słuchaczy znajomości zasad poprawnego i zrozumiałego redagowania pism urzędowych i formowych oraz doskonalenie kompetencji językowej i komunikacyjnej, potrzebnych w życiu zawodowym tj. poprawności, sprawności, skuteczności i estetyki posługiwania się językiem polskim.

Zadanie jest finansowane w całości ramach projektu "Kierunek Przyszłość - Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego", finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu Państwa (15%).

Ostatnie aktualności

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowicach

Dużym sukcesem okazał się pomysł organizacji pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego w Starachowicach. Frekwencja dopisała, a uczestnicy zgromadzeni w Amfiteatrze Parku […]

Przed nami Święto Młodzieży

W piątkowe południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która […]

Rusza Zielony Szkolny Budżet Partycypacyjny w Starachowicach

Starachowickie szkoły podstawowe to miejsce, w których można spotkać wielu kreatywnych i zaangażowanych młodych ludzi. To właśnie dla nich Gmina […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *