Dyrekcja Centrum Usług Społecznych i kierownictwo prowadzonego wspólnie Centrum Aktywności Społecznej dotrzymuje słowa. Otwarta w lipcu placówka na osiedlu Wzgórze cały czas wzbogaca swoją ofertę dla mieszkańców. Do licznych zajęć i warsztatów dla różnych grup wiekowych dołożyła już korepetycje dla uczniów, a od listopada ruszyły bezpłatne konsultacje dla mieszkańców.

Psycholog, doradca rodzinny, doradca finansowy oraz doradca zawodowy od tego miesiąca udzielają bezpłatnych konsultacji dla mieszkańców. Każdy kto chciałby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty i w placówce na osiedlu Wzgórze wysłuchał fachowych porad oraz odpowiedzi na nurtujące go problemy musi skorzystać z telefonicznych zapisów. Zapisy prowadzone są przez pracowników CUS-u pod numerem telefonu 533-788-771.konsultacje

Bezpłatne konsultacje rozpoczynają się w tym miesiącu i będą odbywać się do czerwca przyszłego roku. Konsultacje odbywają się w siedzibie placówki przy ulicy Widok 10a.

O placówce

Starachowickie Centrum Aktywności Społecznej na osiedlu Wzgórze, prowadzone przez Centrum Usług Społecznych, otwarte zostało w lipcu. Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00.

CAS posiada w swojej ofercie wiele interesujących zajęć adresowanych do różnych grup wiekowych.

W każdy wtorek (w godzinach 15.30 - 17.30) oraz piątek (w godzinach 15.00 – 17.00) odbywają się spotkania przy grach stolikowych z animatorem Michałem Pajkiem. W środy od 14.00 oraz w piątki od 15.00 spotkania sąsiedzkie prowadzi „czarodziej zabaw” Andrzej Jacek Tarnowski.

Warto zwrócić uwagę na ofertę adresowaną do dzieci i młodzieży w wieku od szóstego do szesnastego roku życia - rodzice mogą zapisywać swoje pociechy do placówki wsparcia dziennego na ineteresujące zajęcia oraz warsztaty. Od września można już korzystać z pomocy korepetytorów, którzy wspierają uczniów w nauce.

- Szkoła już rozpoczęła się na dobre. Aby bezproblemowo przejść przez rok szkolny CAS oferuje wsparcie i pomoc w odrabianiu lekcji, zrozumieniu trudnych zagadnień z przedmiotów szkolnych czy nadrabianiu zaległości. Rozpoczęliśmy realizację zajęć z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki – informują przedstawiciele CAS-u.

Oferta Centrum to jednak nie tylko konsultacje i korepetycje.

Pod koniec października placówka Wsparcia Dziennego CAS zorganizowała akcję ,,Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby". W godzinach popołudniowych grupa dzieci oraz rodziców spotkała się na cmentarzu przy ul. Bugaj w Starachowicach w celu uporządkowania zaniedbanych grobów.

- Uczestnicy akcji przynieśli ze sobą worki, rękawice oraz narzędzia ogrodnicze. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że potraktowali wolny czas na sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie – opowiadają opiekunowie placówki.

Działania prowadzone są w ramach projektu: „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021 (85%) oraz Budżetu Państwa (15%) z Programu Rozwój Lokalny, na który gmina Starachowice pozyskała blisko 16 milionów złotych dofinansowania. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez realizację kompleksowych programów i projektów społecznych, edukacyjnych, środowiskowych, gospodarczych i instytucjonalnych.

Kontakt do placówki:

Centrum Aktywności Społecznej
ul. Widok 10a
27 – 200 Starachowice
tel. 533 – 788 – 771

Ostatnie aktualności

Projekt norweski. Wypełnij ankietę!

W związku z pracami nad podsumowaniem realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego […]

Dzień Młodzieży w Pałacyku za nami!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. w Centrum Kreatywności Pałacyk odbył się Dzień Młodzieży, którego głównym tematem było zdrowie psychiczne. […]

Podsumowanie projektu

- Dla Starachowic projekt norweski okazał się szansą na to, żeby skutecznie zniwelować skutki niżu demograficznego i procesu migracji. To […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *