We wrześniu rozpoczęła się realizacja I części przedsięwzięcia pod nazwą: „Starachowicka Akademia Liderów Edukacji (SALE) – opracowanie i wdrożenie programu „SALE”.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Kierunek Przyszłość: Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%).

SALE to program wyszukiwania i rozwijania talentów wśród grona pedagogicznego oraz inwestowanie w ich rozwój osobisty - rozwijanie kompetencji nauczania, wymiana doświadczeń, poznawanie nowoczesnych metod pracy, zarządzanie czasem, motywowanie i angażowanie młodzieży w działania społeczne, tworzenie własnych scenariuszy zajęć, TIK. Program zostanie opracowany w modelu partycypacyjno-eksperckim.

W tym celu odbył się cykl seminariów, na które zaproszenie otrzymali dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych, opiekunowie samorządów uczniowskich oraz młodzież.

W pierwszym z cyklu pięciu seminariów, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12 w Starachowicach w dniu 16 września 2022 r., uczestniczyło 32 uczniów starachowickich szkół podstawowych.

W tym samym dniu odbyło się drugie spotkanie z grupą 8 opiekunów samorządów uczniowskich.

Kolejne dwa spotkania odbyły się 17 września 2022 r., również w SP nr 12 w Starachowicach, z udziałem 47 nauczycieli oraz 9 dyrektorów szkół.

Realizatorem zadania jest Neuroedukacja sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.Ostatnie aktualności

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowicach

Dużym sukcesem okazał się pomysł organizacji pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Obywatelskiego w Starachowicach. Frekwencja dopisała, a uczestnicy zgromadzeni w Amfiteatrze Parku […]

Przed nami Święto Młodzieży

W piątkowe południe starachowicki Park Miejski na kilka godzin zamieni się w niezwykłe miejsce. „Rządy w parku” przejmuje młodzież, która […]

Rusza Zielony Szkolny Budżet Partycypacyjny w Starachowicach

Starachowickie szkoły podstawowe to miejsce, w których można spotkać wielu kreatywnych i zaangażowanych młodych ludzi. To właśnie dla nich Gmina […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *